Spolupracujeme: Pivní lázně

VIDEO

Z našich pastvin přímo na váš stůl.

Dohlížíme na naše maso po celou dobu procesu.

CHOVÁME

STATEK

Na naší farmě chováme hovězí plemeno Aberdeen Angus Red, Galloway a Highland. Dobytek obvykle porážíme v 1,5 - 2 letech věku dobytka a především pak volky. Kvalita masa je dána celoročním neomezeným pohybem dobytka po pastvinách a loukách na území Železného Újezda na okraji Brd.

V zimním období je dobytek shromážděn u krmeliště s dvěma stáji stlanými slámou. Reprodukce je prováděna pouze přirozenou formou. Chov splňuje kritéria ekologického zemědělství.  Na náš dobytek dohlížíme od jeho narození, na jeho stravu, zacházení, porážku a následné zpracování masa.

To co nám příroda dává
jí dáváme zpět

Sochorův statek je rodinný podnik, kde lpíme na kvalita našich produktů a pečujeme o půdu a krajinu tak, aby z ní mohli těžit i další generace.

MASO

Maso plemene Aberdeen Angus Red, Galloway a Highland porážíme na blízkých jatkách, ze kterého odebíráme maso ve čtvrtích a necháváme ho zrát formou suchého zrání po dobu 10-14 dnů. Následně jej bouráme a balíme do vakua ve kterém maso dozrává formou mokrého zrání. Takto uchované maso dodáváme do vašich domácností a do restaurací v Plzeňském kraji. Maso z našeho statku mohou ochutnat také hosté pivních lázní a pivního hotelu v Nepomuku..

Maso si můžete rovněž objednat zde na stránkách pomocí formuláře, nebo v naší pojízdné prodejně na vybraných farmářských trzích.

Jehněčí maso je stejně jako hovězí v ekologické kvalitě. Chov ovcí je zaměřen na plemeno Suffolk. Jehněčí maso je spíše sezonní záležitostí. Jehňata lze objednat celé, nebo rozbourané části uchované ve vakuových balíčcích.

136

kusů chováme
dobytka

2818

vyrobených balíku
sena za rok

60

narozeno telat
za rok

kilo prodaného
masa za rok

15024

NAŠE PRODUKTY

BIO KVALITA

GALERIE

PARTNEŘI

OBJEDNAT

Pokud si chcete objednat maso. Využijte prosím poptávkový formulář.

Ekologické
zemědělství

Naše farma splňuje kritéria ekologického zemědělství

KONTAKT

KONTAKT

ADRESA

Železný Újezd 27
335 63 Nové Mitrovice

EMAIL

Sochorův statek, 2016